Na środku zdjęcia na nakrytym stole znajduje się prezent w słoiczku.

POMYSŁY NA PREZENTY DLA GOŚCI WESELNYCH – TOP 10

Prezenty dla gości weselnych to tradycja, która sięga czasów staropolskich, kiedy to uczestnicy przyjęcia w podzięce otrzymywali „na drogę” kawałek ciasta lub weselny alkohol. Obecnie zwyczaj ten przeistoczył się w trend, zgodnie z którym, oprócz weselnych słodkości, biesiadnicy powinni zostać obdarowani osobnym upominkiem. Niespodzianki można kupić lub wykonać własnoręcznie, ale bez względu na to, na co para młoda się zdecyduje – warto! Uśmiech na twarzach obdarowanych gości – bezcenny.

Na środku zdjęcia na nakrytym stole znajduje się prezent w słoiczku dla gości weselnych.

 1. Słoiczki z przetworami
  – ostatnio bardzo popularne stało się ofiarowywanie małych słoików z miodem, które odpowiednio ozdobione wyglądają uroczo, a ich zawartość jest słodka i pyszna. Ambitniejsi państwo młodzi mogą pokusić się o zrobienie konfitury z owoców sezonowych, na przykład truskawek czy wiśni.
 2. Sadzonki
  – warto podarować gościom rośliny, które są niewielkie i nie wymagają częstej pielęgnacji, na przykład kaktusy lub sukulenty. To oryginalny prezent zwłaszcza jeśli wiemy, że nasi goście gustują w kwiatach. Do takich sadzonek można dobrać małe doniczki albo po prostu skorzystać z ozdobionych szklanek czy słoiczków.
 3. Słodkości
  – migdały, ciastka, lizaki i krówki. Kto by się im oparł?! Pięknie zapakowane z etykietką od młodych stanowią najpopularniejszy wariant podziękowania dla gości weselnych. Jednak najpopularniejsze nie znaczy nudne. Same ciastka można przecież dostosować do konkretnej osoby dekorując je własnoręcznie lub dodając do ciastka wróżbę. Ponieważ spersonalizowane opakowanie na słodycze to dodatkowa pozycja w weselnym budżecie, warto rozważyć opcję DIY.
 4. Otwieracze do wina
  – to bardzo praktyczne prezenty dla gości weselnych. Przydatny zarówno na weselu, kiedy para młoda częstuje gości winem, jak i na co dzień. Jeśli otwieracz jest lepszej jakości, można wygrawerować na nim imiona młodych i datę ślubu wraz z podziękowaniem za obecność na uroczystości.
 5. Figurki, np. aniołki
  – najbardziej standardowym wyborem nowożeńców na prezenty dla gości weselnych są aniołki z wierszykiem. Podarunek nie jest zbyt praktyczny, ale jeśli goście zechcą użyć go jako dekoracji, pomoże im zapamiętać atmosferę tego wyjątkowego dnia.
 6. Świeczki
  – gdy przyszli małżonkowie nie mają czasu na przygotowanie szczególnych, spersonalizowanych prezentów dla gości weselnych, świeczki będą jak znalazł. Wystarczy mała, zapachowa świeca, ładnie opakowana, z bilecikiem, przewiązane elegancką wstążką w kolorze wiodącym przyjęcia.
 7. Kawa lub herbata
  – to bez wątpienia jeden z najbardziej praktycznych upominków dla biesiadników. Kawę pije codziennie trzech na czterech Polaków, dlatego decydując się na wręczenie aromatycznych ziaren swoim gościom, prawie na pewno sprawisz im prawdziwą przyjemność. Wybierając herbatę, wyszukaj oryginalną – taką, której goście nie kupią w każdym sklepie.
 8. Wachlarze
  – szczególnie przydają się podczas wesel urządzanych latem, kiedy upał potęguje i tak już gorącą atmosferę przyjęcia. Najlepiej prezentują się wachlarze drewniane. Należy pamiętać, że są to upominki dla gości weselnych, których nie da się przygotować na ostatnią chwilę – zamówienie i produkcja mogą chwilę potrwać. Natomiast, podobnie jak w przypadku otwieracza, dopełnieniem wachlarza może być wygrawerowanie na nim imion młodych oraz daty ślubu.
 9. Alkohol
  – jeśli chcesz, aby tradycji stało się zadość, podaruj swoim najbliższym miniaturę dobrego trunku. I nie chodzi tu o przelanie weselnej wódki, ale alkohol typu nalewka czy wino, wykonany przez was lub waszych bliskich.
 10. Drewniane podkładki
  – estetyczny i praktyczny gadżet. Drewnianą podkładkę można wykorzystać na różne sposoby: będzie wyglądała elegancko jako dekoracja przywieszona do ściany, świetna pamiątka, ale także jako podstawka pod świeczkę, gorącą herbatę albo wazon na kwiaty.

Ślub Pełen Miłości to ogólnopolska akcja ślubna, w której państwo młodzi proszą gości o to, by zamiast kupować kwiaty, przekazali datki na szlachetny cel i wsparli działalność Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Tylko w ostatnim roku Szlachetna Paczka zorganizowała mądrą pomoc dla 20 tys. rodzin, a jej wartość materialna sięgnęła niemal 54 milionów zł! Szczegóły na www.slubpelenmilosci.pl

Ślub Pełen Miłości

Przekaż nam 1,5% podatku - wspieraj Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości

Sprawdzam szczegóły >