Czego nie robić przed ślubem

Wpadki weselne – i okołoweselne – to temat dobrze znany z komedii, sitcomów i opowieści znajomych. Ale czy sceny z „Wesela” albo „Kac Vegas” nie są jedynie wytworem wyobraźni scenarzystów? Lepiej nie sprawdzać tego na własnej skórze! Poniżej mały poradnik, czego państwo młodzi zdecydowanie NIE powinni robić przed ślubem.

czego nie robić przed ślubem

Zacznijmy od panny młodej. Nie powinna ona przed ślubem:

1. eksperymentować z zabiegami kosmetycznymi

– to zrozumiałe, że każda panna młoda chce wyglądać pięknie na swoim ślubie. Jednak zbyt duża ilość kosmetyków może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Pamiętajmy, że ślub to chwila, kiedy pokazujemy się partnerowi z prawdziwej strony i chcemy, by zawsze widział w nas to szczere oblicze. Nie psujmy tego przesadnym makijażem.

2. nadużywać solarium

– działa podobnie jak eksperymenty z kosmetykami i makijażem, natomiast skutki nadużycia mogą być bardziej dotkliwe – długotrwałe i znacznie bardziej widocznie. Jeżeli nie chcemy rozświetlać sali mocniej niż wiszący nad głowami żyrandol, bezpieczniej będzie odpuścić solarium lub skorzystać z niego w umiarkowany sposób i nie bezpośrednio przed samym weselem.

3. zapomnieć o „rozchodzeniu” butów ślubnych –

– wszystkie kobiety zdają sobie sprawę, jak ważne jest, aby obuwie na ślub było wygodne, a ściągane dzień później nie schodziło razem ze skórą. Dlatego warto wcześniej rozchodzić ślubne pantofelki, aby podczas przyjęcia były bardziej dopasowane do stopy.

4. zmieniać koncepcji pod wpływem emocji

– przygotowania do ślubu pochłaniają mnóstwo czasu, często trwają rok lub dłużej. Bywa, że są sporym obciążeniem emocjonalnym dla przyszłych małżonków, a czasami też dla ich bliskich. Tym bardziej więc panna młoda nie powinna sobie pozwolić, by w wyniku sporu o kolor serwetek, zmieniać koncepcję całego ślubu. Najważniejsze jednak, by do spraw związanych z organizacją podchodzić ze spokojem oraz dać partnerowi się wykazać. W końcu to Wasze wspólne święto.

5. kłócić się z narzeczonym

– jeśli nie wszystko idzie po naszej myśli, nie zawsze warto rozpoczynać z tego powodu wojnę. Zwłaszcza w przypadku tak wyjątkowego dnia. panna młoda powinna zadbać o to, by sprawy związane z organizacją wesela nie wpłynęły negatywnie na jej relacje z narzeczonym. W końcu wesele to tylko dodatek do tego ważnego dnia, a to, czy wspomniane serwetki będą zielone czy niebieskie, koniec końców nie ma większego znaczenia.

A teraz przejdźmy do panów. Pan młody przed ślubem nie powinien:

1. organizować wieczoru kawalerskiego na dzień przed ślubem

– gdy dochodzi do spotkania grupy mężczyzn z dużą ilością alkoholu, sprawy mogą wymknąć się spod kontroli. Miesiąc przed ślubem to optymalny czas na wieczór kawalerski. W razie czego zdążymy zregenerować ewentualne uszczerbki na zdrowiu lub naprawić powstałe zniszczenia. Mniejsza ilość czasu nie daje takiego komfortu.

2. zwlekać z wyborem i kupnem garnituru do ostatniej chwili

– wielu mężczyzn podchodzi do wyboru garnituru z pewną rezerwą, nie przywiązując do tego dużej wagi. Oczywiście, nie musimy od razu szyć garnituru na miarę, ale nie pozwólmy też, żeby w tak ważnym dniu wyglądać jak Jaś Fasola. Garnitur to wizytówka pana młodego i powinno się wybrać go odpowiednio wcześniej.

3. zrzucać wszystkich przygotowań na narzeczoną

– to prawda, że w przypadku sporej części mężczyzn paleta kolorów ogranicza się tylko do tych najbardziej potrzebnych, ale to nie zwalnia ich z obowiązku pomocy przy przygotowaniach. Czasami nawet samo okazanie zainteresowania i pomoc w wyborze jakiejś kwestii (nawet jeśli się na niej nie znamy) będzie dla partnerki dużym wsparciem.

4. kłócić się z narzeczoną

– patrz: Czego nie powinna robić panna młoda, punkt 5. Zasady obowiązują obie strony. Czasami (zazwyczaj) naprawdę warto odpuścić.

Oczywiście to, co powyżej, nie wyczerpuje listy rzeczy, których nie należy robić przed ślubem, ale w przypadku pozostałych zdajemy się już na instynkt i wyczucie młodych. Mamy nadzieję, że żadna z przedstawionych sytuacji nie spotka akurat Was, a ślub naprawdę będzie Waszym wymarzonym dniem!


Ślub Pełen Miłości to ogólnopolska akcja ślubna, w której państwo młodzi proszą gości, by zamiast kupować kwiaty, przekazali datki na cel charytatywny i wsparli działalność Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W tym roku Szlachetna Paczka zorganizowała mądrą pomoc dla 20 tysięcy rodzin, a wartość pomocy sięgnęła niemal 54 miliony złotych! Spełniliśmy również setki małych marzeń potrzebujących. Szczegóły dostępne na www.slubpelenmilosci.pl

Ślub Pełen Miłości