NIGDY NIE MÓWIMY „WYSTARCZY”

„Ślub to wielkie wyzwanie – nie tylko organizacyjne, ale przede wszystkim życiowe. Miłość ciągle wymaga od nas nauki i przekraczania samych siebie” – Łukasz i Marysia nie przegapią żadnej okazji do tego, aby zrobić dla innych coś dobrego. Na pomaganie w dniu ślubu także mają swoją wyjątkową receptę.

Zdjęcie śmiejących się dwóch osób, trzymających kwiaty

Łukasz poznał Marysię 5 lat temu na kursie dla wychowawców kolonijnych. Długie wieczorne rozmowy, pierwsze wspólne wesele, wolontariat w SZLACHETNEJ PACZCE i w końcu praca w WIOŚNIE. Mają ze sobą wiele wspólnego, ale przede wszystkim połączyła ich chęć rozwijania się i coraz lepszego pomagania: – Nie ma takiej chwili, że mówimy „wystarczy” albo „tego nie da się zrobić” – mówi Łukasz. – Dlatego dzisiaj, kiedy bierzemy ślub, oznajmiamy naszym gościom: Kochani, będziemy mieli dziecko.

Zamiast kwiatów

Marysia i Łukasz są jedną z par narzeczonych, które zdecydowały się na udział w projekcie „Ślub pełen miłości” (wcześniej: „Będziemy mieli dziecko”). W dniu swojego ślubu przeprowadzą wśród zaproszonych gości zbiórkę pieniężną zamiast zwyczajowo wręczanych z tej okazji kwiatów. Uzyskane w ten sposób środki, przeznaczą na cel dobroczynny – wsparcie podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – ogólnopolskiego programu Stowarzyszenia WIOSNA.

Każda para może wesprzeć dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, zgłaszając chęć udziału w projekcie poprzez formularz. Narzeczeni otrzymują od organizatorów odpowiednią liczbę wizytówek, które można dołączyć do zaproszeń i w ten sposób poinformować gości o zbiórce, oraz elegancką skarbonkę. Po przekazaniu pieniędzy, nowożeńcy są informowani o zmianach w życiu małych studentów, które dokonały się dzięki ich zaangażowaniu.


Ślub Pełen Miłości to ogólnopolska akcja ślubna, w której państwo młodzi proszą gości, by zamiast kupować kwiaty, przekazali datki na cel charytatywny i wsparli działalność Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W tym roku Szlachetna Paczka zorganizowała mądrą pomoc dla 20 tysięcy rodzin, a wartość pomocy sięgnęła niemal 54 miliony złotych! Spełniliśmy również setki małych marzeń potrzebujących. Szczegóły dostępne na www.slubpelenmilosci.pl

Ślub Pełen Miłości

Przekaż nam 1,5% podatku - wspieraj Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości

Sprawdzam szczegóły >