Pomoc, która procentuje – wesprzyj Szlachetną Paczkę 1,5% swojego podatku

Pieniądze, które Wy zbieracie w ramach Ślubu Pełnego Miłości, my przeznaczamy na rozwój Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, ogólnopolskich programów społecznych, które zmieniają historie życia tysięcy rodzin i dzieci. To dzięki Wam zmiana, jaka się dokonuje, jest zmianą na dobre. Zastanawialiście się kiedyś, jak to działa?

 

 

Szlachetna Paczka istnieje od 2001 roku i jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Przez osiemnaście lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

W wolontariuszach siła

Tylko podczas ubiegłorocznego finału projektu darczyńcy wsparli prawie 17 tys. rodzin, które wcześniej odwiedziło kilkanaście tysięcy wolontariuszy. To właśnie oni przywrócili wiarę, dali nadzieję i wnieśli w życie tysięcy osób trochę miłości. By zmiana, która w ten sposób się dokonała, była trwała, wolontariusze odwiedzają rodziny również po finale, wspierając je i towarzysząc im w podejmowaniu nierzadko trudnych decyzji.

By wszystko mogło działać właśnie w ten sposób, Stowarzyszenie WIOSNA co roku rekrutuje i szkoli kilkanaście tysięcy wolontariuszy, którym zapewnia wsparcie logistycznie, merytoryczne i organizacyjne.

To, co wydarza się potem, czasem przekracza czyjekolwiek oczekiwania. Tak było np. w przypadku pani Krystyny. Mieszkającą samotnie na warszawskim Bemowie kobietę jesienią ubiegłego roku dostrzegła Gosia, wolontariuszka Paczki. – Od razu, już po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że pani Krysia to „paczkowa rodzina”. Ta jej wola walki, to że mimo wszelkich przeciwności jednak się nie poddała, szukała rozwiązań, to była autentycznie bohaterska postawa – opowiada dziewczyna. – I oczywiście wciąż powtarzała, że wszystko ma, że sobie sama poradzi, a pomóc to trzeba innym, bo są bardziej od niej potrzebujący.

Po śmierci męża i wskutek własnej choroby kobieta musiała zrezygnować z pracy i wyprzedać cały majątek. Szlachetna Paczka rzecz jasna nie pomogła jej go odzyskać, ale… dała jej coś cenniejszego. – Od dawna nie wychodziłam z domu, nawet kiedy jeszcze byłam w stanie. Bałam się ludzi, czułam się ostatnia, najgorsza – wspomina. – Aż nagle pojawiła się Gosia. Ktoś mnie dojrzał, dał mi znów być człowiekiem, to było coś niesamowitego. Ten lęk, który w sobie miałam, odszedł. Cieszę się życiem.

Bez darczyńców ani rusz – przekaż 1,5% swojego podatku

Co roku dzięki Paczce wydarzają się tysiące takich historii. Nie byłoby ich i nie było Paczki, gdyby nie darczyńcy. To oni sprawiają, że udział w projekcie pozwala wielu ludziom urzeczywistnić marzenia.

Sposobów na to, by pomagać Paczce zmieniać historie, jest bardzo wiele. Jeden z nich to właśnie Ślub Pełen Miłości. Ale to nie wszystko – szczególnie teraz, gdy zbliża się czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym, praktycznym sposobem na wsparcie Paczki może być przekazanie 1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia WIOSNA, którą ją organizuje.

Niezależnie od tego, czy rozliczacie się jeszcze sami, czy może wspólnie, bo pełen miłości ślub macie już za sobą, możecie to zrobić w bardzo prosty i szybki sposób za pomocą naszego programu E-Pit. Dzięki niemu wypełnienie deklaracji PIT online i przesłanie jej do właściwego Urzędu Skarbowego nie okaże się problemem, podobnie jak samo przekazanie 1,5% Waszego podatku. Zobaczcie, jak działa nasz program PIT i przekonajcie się, że rozliczanie deklaracji PIT nigdy nie było takie proste. >>>>ZOBACZCIE JAK TO ZROBIĆ.

Ślub Pełen Miłości to ogólnopolska akcja ślubna, w której państwo młodzi proszą gości, by zamiast kupować kwiaty, przekazali datki na cel charytatywny i wsparli działalność Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W tym roku Szlachetna Paczka zorganizowała mądrą pomoc dla 20 tysięcy rodzin, a wartość pomocy sięgnęła niemal 54 miliony złotych! Spełniliśmy również setki małych marzeń potrzebujących. Szczegóły dostępne na www.slubpelenmilosci.pl

ZGŁOŚ SIĘ

Ślub Pełen Miłości

Przekaż nam 1,5% podatku - wspieraj Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości

Sprawdzam szczegóły >