5 pomysłów na kreatywną księgę gości weselnych

Dzień ślubu na pewno pozostanie w waszej pamięci na całe życie. Część par pragnie jednak mieć bardziej namacalną pamiątkę z tej chwili. Dlatego księga gości w swojej tradycyjnej, książkowej formie jest już stałym elementem wesel. Może warto podejść do zagadnienia bardziej kreatywnie?

pomysły na księgę gości weselnych

Najważniejsze, żeby forma księgi była prosta do wykonania i nie była dla waszych gości uciążliwa. Najlepsze pomysły to zawsze te najprostsze, czyli coś co zajmie weselnikom chwilę i będzie dla nich również dobrą zabawą.

Zastanówcie się, co dla was byłoby atrakcyjne, co chcielibyście umieścić w swoim domu. Jeżeli macie wspólne zainteresowanie – warto wyjść od tego. Ważne, żeby pomysł pasował do was a księga nie leżała zapomniana, łapiąc kurz, tylko była codziennym elementem, do którego możecie zawsze wrócić i powspominać.

Poniżej znajdziecie kilka kreatywnych propozycji, którymi możecie się zainspirować.

 1. Fotoksiążka
  Pomysł, który łączy trochę stare z nowym. Zdjęcia robione w fotobudce lub polaroidem mogą od razu być umieszczane w książce i opatrzone podpisem. Fotobudka jest droższą propozycją ale mniej angażującą świadków i państwa młodych. W cenie wynajęcia budki są gadżety, zgranie zdjęć na płytę i ktoś obsługujący, czuwający nad zabawą.

  Polaroid jest tańczy, wymaga zatrudnienia do robienia zdjęć świadka lub świadkowej ale możecie taką sesję potraktować jak zabawę weselną i zamiast delegować konkretną osobę do tego zadania, liczyć, że chętni znajdą się sami.

 2. Słoik z myślami i życzeniami
  Bardzo prosta i estetyczna księga gości, która w waszym mieszkaniu będzie stanowić wyjątkowy element dekoracyjny. Potrzebne będą: duży słoik (może być jakiś ozdobny) lub butelka (na przykład po winie), kolorowe karteczki, długopisy i ozdobne sznureczki lub wstążeczki. Każdy gość, po wypisaniu karteczki, zwija ją w rulonik, związuje sznureczkiem i wrzuca do naczynia. Do tego celu najlepiej przygotować osobny stół, przy którym goście będą mogli spokojnie zastanowić się nad treścią liściku. Z pewnością każdy z nich zechce poświęcić na to chwilę i napisać coś prosto z serca. Zastanówcie się też, co sami chcielibyście przeczytać na takich kartkach i poinformujcie gości, że mają to być np. ich sposoby na szczęśliwe życie we dwoje. Pomysłów jest dużo: życzenia, pomysły na wspólne wakacje, pomysły na randki małżeńskie. Wyznaczenie takiego motywu z pewnością ułatwi gościom zadanie.

  Sprawdź najpiękniejsze czytania ślubne

 3. Globus dla miłośników podróży
  Jeżeli kochacie wspólne podróże i macie za sobą tysiące kilometrów i dziesiątki zwiedzonych stolic, to pomysł idealny dla was! Przygotujcie specjalny globus – najlepiej duży – postawcie go w dobrze wyeksponowanym miejscu na sali i zaproście gości do podpisywania się na nim. Świetnie sprawdzi się taki w stylu retro – w tonacji brązowo beżowej, czarnej, przypominający stare mapy. Będzie to dla Was wyjątkowo pamiątka a także dekoracja, która każdego dnia będzie Wam przypominać o tym wspaniałym dniu. Być może wyznaczy również kierunek waszej kolejnej podróży.
 4. Obraz na płótnie – drzewo z listkami, baloniki z odcisków palców
  W sklepach internetowych jest sporo gotowych płócien do wyboru. Możecie na przykład wybrać obraz z drzewkami, na których są dobrze wyeksponowane liście. Właśnie na nich mogą się podpisywać wasi goście. To chyba najprostsza forma księgi gości – wymaga tylko złożenia podpisu. W ofercie znaleźć można też obrazy przygotowane do składania odcisków palców. Kolorowe odciski ułożone w odpowiedni sposób będę przypominać bukiet baloników.
 5. Video z życzeniami
  Nic tak dobrze nie utrwali pięknej chwili jak nagranie video. W dzisiejszych czasach nie będzie żadnego problemu z zagospodarowaniem kamery (lub aparatu z funkcją nagrywania w HD), dzięki której goście weselni będą mogli złożyć Wam życzenia w postaci filmu. Pomysł jest niesłychanie prosty i z pewnością spodoba się gościom. Znajdzie spokojne miejsce w którym można ustawić kamerę na statywie i zostaw przy niej prostą (najlepiej wizualną) instrukcję obsługi. Nagrania można wyświetlić już na samym weselu. Dla was to pamiątką, a dla gości dodatkowa atrakcja.

Jesteście jeszcze przed sakramentalnym „tak”? Zachęcamy Was do zgłoszenia się do naszego projektu.
Dzięki temu Wasz ślub stanie się wyjątkowy, a Wasza miłość zmieni życie potrzebujących.

Ślub Pełen Miłości