Piękna sesja ślubna – pomysły i inspiracje

Każda para marzy o pięknej sesji ślubnej, która zdoła uchwycić jej uczucie i szczęście tego dnia. Dlatego też tak istotny jest wybór fotografa, miejsca oraz motywu przewodniego sesji. Sprawdźcie naszą listę sprawdzonych plenerów ślubnych.

Zdjęcie ślubne

fot. Zuzanna Marczyńska


Ślub i wesele to zalewie jeden dzień, choć wiele miesięcy przygotowań. Oprócz samego przebiegu ceremonii oraz przyjęcia weselnego, ważne jest również to jak zapamiętacie i upamiętnicie to wydarzenie. To właśnie do fotografii ślubnych będziecie powracać najczęściej – wspominać przy okazji rocznicy, chwalić się rodzinie i znajomym. Nie zostawiajcie więc tego przypadkowi i dobrze się zastanówcie się na stylistyką waszej sesji. Poniżej przedstawiamy miejsca, które zawsze są dobrym wyborem na sesję. I wcale nie musi być to Paryż, egzotyczna plaża czy górski szlak. Z pewnością znajdziecie takie miejsca w swojej okolicy. Wystarczy spojrzeć na nie okiem fotografa.

1. Jesienna łąka

Złote liście w parku to niejedyny pomysł na jesienną sesję. Nawet w październiku warto wybrać się na łąkę – im bardziej dzika, tym lepsza!

Jak widać może się ona okazać fantastycznym tłem dla Waszego pocałunku.

sesje i zdjęcia ślubne

fot. Zuzanna Marczyńska

2. Zachód słońca

Ktoś mógłby powiedzieć, że sesja z zachodzącym słońcem w tle jest oklepana. Nie należy słuchać tych krytycznych głosów. Golden hour to zawsze sprawdzony sposób na udaną sesję ślubną, z której będziecie dumni. Wystarczy wybrać dobre (najlepiej niezatłoczone) miejsce i na pewno uda się zrobić piękne zdjęcia.

Zdjęcie ślubne

fot. Zuzanna Marczyńska

3. Black&white wciąż na topie

Może się wydawać, że czarno-białe zdjęcia bardziej nadają się do portretów niż do zdjęć ze ślubu. Za sprawą szarości kojarzą się nam bowiem ze smutkiem. Nic bardziej mylnego 🙂

Zdaniem Zuzanny Marczyńskiej – Czarno-białe zdjęcia, choć obrabiane na różne sposoby, w dalszym ciągu mają się świetnie. A nawet więcej, aktualnie panuje wręcz moda na powrót do klimatów fotografii analogowej – a tym samym rośnie wręcz popularność tego typu zdjęć.

To właśnie takie zdjęcia są ponadczasowe i najbardziej wzruszające. W czarno-białych zdjęciach jest coś magicznego. Wystarczy spojrzeć na te przykłady.

Zdjęcie ślubne
Zdjęcie ślubne

fot. Zuzanna Marczyńska

4. Sesja industrialna

Okazuje się, że również w centrum miasta można zrobić romantyczne zdjęcia. Wieżowce i bloki na tle błękitnego nieba, razem z parą młodą prezentują się fantastycznie, nowocześnie i stylowo.

Zdjęcie ślubne
Zdjęcie ślubne

fot. Zuzanna Marczyńska

5. Wieczorową porą

Dobre zdjęcia zrobione w nocy to już sztuka. Nie każdy fotograf potrafi je zrobić tak, by uchwycić klimat romantycznego wieczoru i nie stracić na jakości.

Jak widać na tym zdjęciu, warto rozważyć również sesję po zmroku bo efekt jest bajeczny. To właśnie noc jest najbardziej romantyczna.

Zdjęcie ślubne

fot. Zuzanna Marczyńska

6. Przywitajcie świt

Letni świt potrafi być piękniejszy niż nie jeden zachód słońca. Magii tej scenerii dodaje lekka mgła, różowy horyzont i bujna roślinność. Mimo to, to właśnie para młoda skupia wzrok widza. Całość tworzy wspaniałą kompozycję. Takim zdjęciem nie pogardzi żadna para.

Zdjęcie ślubne

fot. Zuzanna Marczyńska

7. Buszujący w zbożu

Złote kłosy, sielska atmosfera i ciepłe słońce – to strzał w dziesiątkę! Co najlepsze, takich złotych miejsc nie musicie szukać daleko. Wystarczy wyjechać z miasta na piękną polską wieś.

Zdjęcie ślubne
Zdjęcie ślubne

fot. Zuzanna Marczyńska
Jeśli oprócz fotografa poszukujecie pomysłu na wyjątkowy i niezapomniany ślub – dołączcie do akcji Ślub Pełen Miłości. To piękny projekt ślubny dla par młodych, który zamienia marzenie o wielkiej miłości na gest, który zmienia życie potrzebujących.

***
Za możliwość skorzystania ze zdjęć dziękujemy Zuzannie Marczyńskiej-Maliszewskiej, która realizuje profesjonalne sesje ślubne i narzeczeńskie. Pary projektu Ślub Pełen Miłości mają możliwość skorzystania z 10% zniżki na jej usługi fotograficzne. Serdecznie polecamy 🙂

Ślub Pełen Miłości