Wesprzyj Akademię Przyszłości bez ślubu – przekaż swój 1,5% podatku

Jeśli uważacie, że kwiaty przyniesione przez gości na Wasz ślub, mogą Wam sprawić więcej kłopotu niż pożytku – no bo co z nimi wszystkimi zrobić?! – trafiliście w dobre miejsce. Dołączając do Ślubu Pełnego Miłości, możecie nie tylko… pozbyć się problemu, ale też – to nie przesada – przyczynić się do zmiany czyjejś historii. Czyjej? Na przykład jednego z kilku tysięcy dzieci, które co roku biorą udział w Akademii Przyszłości.

Przekaż 1% podatku na Akademię Przyszłości

Akademia Przyszłości to drugi obok Szlachetnej Paczki ogólnopolski program społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Z wielu względów – jedyny w swoim rodzaju i bardzo skuteczny (o czym za chwilę). Prosząc swoich gości o to, by zamiast przynosić kwiaty, zapełnili puszkę Ślubu Pełnego Miłości, możecie przyczynić się do jego wsparcia.

Pamiętajcie jednak, że nie musicie czekać do swojego ślubu, by wesprzeć Akademię Przyszłości i jej podopiecznych. Na końcu tego materiału dowiecie się, jak w łatwy i niezwykle szybki sposób (za pomocą naszego programu do wypełniania deklaracji PIT) przekazać 1,5% swojego podatku na działalność Akademii.

Uniwersytet wiary w siebie

Akademia Przyszłości istnieje od 2003 roku i pomaga rozwijać potencjał dzieciom, które mają wielkie plany i wspaniałą wyobraźnię, ale brak im pewności siebie. Wspiera zarówno uczniów, którzy nie radzą sobie w nauce, jak i tych którzy mają problemy w kontaktach z rówieśnikami i w integracji społecznej. Celem programu jest zmiana ich historii: budowanie w dzieciach poczucia własnej wartości oraz rozwijanie ich sprawczości i pewności siebie – tak, by były w stanie samodzielnie poradzić sobie w dorosłym życiu
Program Akademii oparty jest na autorskim Systemie Motywatorów Zmiany i metodologii projektowania doświadczeń. Każde dziecko otrzymuje w nim swojego osobistego tutora-wolontariusza, z którym spotyka się na indywidualnych zajęciach raz w tygodniu. Zadaniem tutora jest zbudowanie z dzieckiem relacji opartej na zaufaniu i stworzenie mu warunków do tego, by zmieniło swoje nastawienie do świata. I to działa. Aż 96% dzieci objętych programem Akademii zaczyna wierzyć w siebie!
Ponadto podopieczni biorą udział w specjalnie dla nich organizowanych wydarzeniach, takich jak uroczysta inauguracja i zakończenie roku na uczelni czy tzw. „Fotel prezesa”. Uczestniczą też we wspólnych wyjściach na wydarzenia kulturalne oraz w spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Od kilku lat Akademia Przyszłości oferuje też narzędzia rozwojowe oraz wsparcie dla nauczycieli i rodziców. Ambasadorami programu są m.in. Joanna Kulig, Tomasz Kot i Daria Widawska.

Po co dziecku darczyńca?

W roku szkolnym 2018/2019 Akademia Przyszłości odbywa się już po raz szesnasty. Każdego z ok. dwóch tysięcy jej małych studentów można wesprzeć, fundując Indeks Sukcesów. Zakup Indeksu przez darczyńcę zapewnia możliwość finansowania programu, dziecku zaś daje świadomość, że jego staraniom ktoś kibicuje i nie ogranicza się w tym do deklaracji, ale naprawdę inwestuje w jego rozwój. Dla kogoś, kto dotąd o wiele zbyt często słyszał, że jest beznadziejny, to niebywałe dowartościowanie i motywacja.
W bazie na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl można znaleźć aplikacje wypełniane przez dzieci – podopiecznych programu. Znajduje się w nich krótki opis ich historii – trudności, z którymi się zmagają, marzeń, które chciałyby zrealizować i własnych supermocy, w które wierzą.

Niech Wasza pomoc zaprocentuje – przekaż swój 1,5% podatku

A jeśli do Waszego ślubu pozostało jeszcze na tyle dużo czasu, że nie chcecie czekać z pomocą i wystawieniem puszki Ślubu Pełnego Miłości (lub jesteście już po ślubie, lecz cały czas chcecie wspierać dzieci z Akademii Przyszłości), cały czas możecie zacząć działać i pomagać, i to już dziś. Możecie wziąć pod swoje skrzydła jednego z podopiecznych Akademii – fundując mu indeks sukcesów, bądź też, co wydaje się godne polecenia szczególnie teraz, gdy zbliża się termin jednej z dwóch nieuchronnych rzeczy na tym świecie, trwalszej nawet niż…małżeństwo, czyli rozliczenia się z urzędem skarbowym – rozliczając swój PIT i przekazując 1,5% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Wiosna. Wypełnić deklarację PIT i przesłać ją do właściwego Urzędu Skarbowego możecie naprawdę szybko i sprawnie z naszym programem e-pity, to dodatkowo naprawdę bardzo intuicyjne rozwiązanie. Przetestujcie nasz program PIT i przekonajcie się, że rozliczanie się z Urzędem Skarbowym nigdy nie było jeszcze takie proste >>>>ZOBACZCIE JAK TO ZROBIĆ.


Ślub Pełen Miłości to ogólnopolska akcja ślubna, w której państwo młodzi proszą gości, by zamiast kupować kwiaty, przekazali datki na cel charytatywny i wsparli działalność Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W tym roku Szlachetna Paczka zorganizowała mądrą pomoc dla 20 tysięcy rodzin, a wartość pomocy sięgnęła niemal 54 miliony złotych! Spełniliśmy również setki małych marzeń potrzebujących. Szczegóły dostępne na www.slubpelenmilosci.pl

Ślub Pełen Miłości