Stres przed ślubem – 5 sposobów, jak zadbać o siebie tuż przed

Czas przygotowań do ślubu dla wielu może okazać się szczególnie stresujący. Dopinanie ostatnich szczegółów, wybieranie idealnych dekoracji i liczne negocjacje z podwykonawcami dają się we znaki. Dlatego stres przedślubny dopada wiele par. Szukacie sposobów, jak pokonać stres przed ślubem? Znajdziecie ich opis poniżej.

Warto w tym całym szaleństwie przygotowań znaleźć chwilę dla siebie, zatrzymać się. To ważne, aby od czasu do czasu znaleźć chwilę na relaks i oddech, nawet w trakcie tak intensywnego okresu, jak przygotowania do ślubu. To właśnie ta chwila i wspólne spędzanie czasu mają być dla Was najważniejsze. Jak więc najlepiej zadbać o siebie przed ślubem i jak opanować stres przed weselem? Poznajcie 5 sposobów na relaks w okresie przygotowań do ślubu i wesela. 


Ślub Pełen Miłości to ogólnopolska akcja ślubna, w której państwo młodzi proszą gości, by zamiast kupować kwiaty, przekazali datki na cel charytatywny i wsparli działalność Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W tym roku Szlachetna Paczka zorganizowała mądrą pomoc dla 17 tysięcy rodzin, a pomocy osiągnęła wartość niemal 74 milionów złotych! Spełniliśmy również setki małych marzeń potrzebujących. Szczegóły dostępne na www.slubpelenmilosci.pl

Ślub Pełen Miłości Ślub Pełen Miłości

Co jest dobre na stres przed ślubem? Masaż, kolacja, kosmetyczka?

  • Wspólny masaż. Wybierzcie się razem na masaż. Zadbajcie o zrelaksowanie zarówno swojego ciała, jak i głowy. Z pewnością taka forma odpoczynku pozwoli Wam odprężyć się i zapomnieć o stresie związanym z organizacją. Po masażu możecie spędzić resztę dnia razem, oddając się błogiemu lenistwu. To pomoże na nerwy przed ślubem.  
  • Romantyczna kolacja. Jeśli mowa o kolacji, to nie chodzi o testowanie menu ślubnego, bo to zapewne już za Wami. Wybierzcie się do Waszej ulubionej restauracji i na chwilę zapomnijcie o przygotowaniach do ślubu. Skupcie się na chwili obecnej. Cieszcie się ze sobą, rozmawiajcie i próbujcie nowych dań. Po prostu bawcie się dobrze razem, a stres przed slubem minie.  
  • Zabiegi kosmetyczne. Wiele par młodych decyduje się na wspólne skorzystanie z usług kosmetyczki. Może właśnie ten sposób spędzenia czasu okaże się dla Was najbardziej relaksujący i pozytywnie wpłynie na stres przed ślubem? Zastanawiając się, jaki wybrać  zabieg na twarz przed ślubem – pamiętajcie, aby nie testować nowości tuż przed ślubem, by nie nabawić się dodatkowego stresu. 😉Możecie zdecydować się na wcześniej sprawdzone zabiegi kosmetyczne przed ślubem, tj. zabiegi pielęgnacyjne skóry twarzy, manicure, pedicure, czy też zabiegi odnowy biologicznej. Wszystko po to, abyście czuli się piękni i zrelaksowani w dniu swojego ślubu. Jeśli pójście do kosmetyczki to nie w Waszym stylu, a zastanawiacie się, jak zadbać o cerę przed ślubem, to pamiętajcie, że najlepsza pielęgnacja twarzy przed ślubem – to dobry sen.   

Jak nie stresowac sie przed slubem? Zresetuj umysł

  • Poznanie technik radzenia sobie ze stresem. Stres przed ślubem jest całkowicie normalny, jednak warto już wcześniej zacząć sobie z nim radzić. To dobry czas, aby wybrać się np. na zajęcia jogi albo pilatesu, spróbować medytacji czy treningu mindfullness. Warto skorzystać z różnych technik i znaleźć te, które najlepiej będą działać i złagodzą stres przedślubny. 
  • Dzień bez spraw ślubnych. Wyznaczcie sobie jeden dzień w tygodniu, podczas którego nie sięgacie myślami do organizacji ślubu i nie kontaktujecie się z podwykonawcami. Planowanie ślubu to bardzo intensywny czas, w którym łatwo zapomnieć o sobie. Wykorzystajcie ten dzień na relaks, odpoczynek i dbanie o siebie. Zróbcie sobie relaksującą kąpiel, wyjdźcie na spacer, odpocznijcie przy ulubionym filmie czy książce.  

Jak opanować stres przed ślubem?

To ważne, aby od czasu do czasu oderwać się od stresujących myśli związanych z organizacją ślubu i po prostu cieszyć się chwilą. Możecie również wykorzystać ten czas na spędzenie czasu z bliskimi lub znajomymi, co pomoże Wam naładować baterie na kolejne dni pełne planowania. Dbanie o siebie i swoje samopoczucie w tym czasie jest równie ważne, jak organizacja ślubu. Traktujcie ten dzień jako swoją małą ucieczkę od codzienności i pozwólcie sobie na chwilę oddechu. 

Wiemy, że w tym gorącym okresie łatwo zapomnieć o sobie. Stres przed ślubem, a także stres przed weselem mogą przyćmić szczęście związane z Waszym wielkim dniem i doszczętnie zepsuć zabawę z organizacji.  

Nie zapominajcie jednak, że organizacja ślubu to nie tylko ciężka praca, ale również wielka radość! To Wasz dzień i warto cieszyć się każdą chwilą planowania go.


Ślub Pełen Miłości to ogólnopolska akcja ślubna, w której państwo młodzi proszą gości, by zamiast kupować kwiaty, przekazali datki na cel charytatywny i wsparli działalność Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W tym roku Szlachetna Paczka zorganizowała mądrą pomoc dla 17 tysięcy rodzin, a pomocy osiągnęła wartość niemal 74 milionów złotych! Spełniliśmy również setki małych marzeń potrzebujących. Szczegóły dostępne na www.slubpelenmilosci.pl

Ślub Pełen Miłości Ślub Pełen Miłości