Biegająca miłość

Czym jest dziecko? – zapytał Papież narzeczonych. – Dziecko jest biegającą miłością rodziców.

Zdjęcie pary w koszulkach "Kochanie, będziemy mieli dziecko" w Watykanie

Gabrysia i Mateusz, wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, spędzili walentynki razem z ponad 20 tys. narzeczonych z 20 krajów świata. Spotkali się z Ojcem Świętym Franciszkiem, by otrzymać przedślubne błogosławieństwo. Co więcej – oświadczyli wszystkim zebranym 14 lutego w Watykanie: Kochani, będziemy mieli dziecko!

Przed ślubem? Czemu nie! Ta para to niezwykły przypadek – ich dziećmi są podopieczni AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Chociaż ślub wezmą dopiero w maju, już teraz pomyśleli o tym, że ich szczęście może pomóc innym. Zaangażowali się w projekt Ślub pełen miłości (wcześniej: „Będziemy mieli dziecko”).

– Co nas przekonało? Wiemy, że w przypadku AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pomoc idzie na dzieci, które tego naprawdę potrzebują – mówi Gabrysia. – To dzieci, które mimo młodego wieku mają za sobą trudne historie. Dzięki Akademii i dzięki naszej pomocy mogą zacząć wygrywać – najpierw w szkole, a potem w życiu.

– Teraz żałuję, że wcześniej nie oświadczyłem się Gabrysi! – dodaje Mateusz. – Wiem, że to będzie cudowny czas w naszym życiu. Uważam, że ślub jest bramą do prawdziwego szczęścia.

Patronem medialnym wydarzenia był polski profil Franciszek i portal Deon.pl


Ślub Pełen Miłości to ogólnopolska akcja ślubna, w której państwo młodzi proszą gości, by zamiast kupować kwiaty, przekazali datki na cel charytatywny i wsparli działalność Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W tym roku Szlachetna Paczka zorganizowała mądrą pomoc dla 20 tysięcy rodzin, a wartość pomocy sięgnęła niemal 54 miliony złotych! Spełniliśmy również setki małych marzeń potrzebujących. Szczegóły dostępne na www.slubpelenmilosci.pl

Ślub Pełen Miłości