Podróż poślubna – pomysły i inspiracje

Kitesurfing w Meksyku, uroki włoskiej prowincji, angielski szyk, dzikie, greckie wyspy, noc w amsterdamskim Hiltonie – a może tak zainspirować się podróżami ślubnymi wielkich gwiazd? Przekonaj się, że Twój miodowy miesiąc może być jak z pierwszych stron gazet!

pomysł na podróż poślubną - zdjęcie przedstawiające plażę z klifami

Miodowy miesiąc pod Rzymem

80 km od Rzymu, w klimatycznej, wiejskiej posiadłości. Tak miesiąc miodowy spędziła Audrey Hepburn z Melem Ferrerą, swoim pierwszym mężem. Pobrali się w Szwajcarii we wrześniu 1954 roku. Rok po premierze „Rzymskich wakacji”, aktorka z chęcią wróciła do magicznych, jesiennych Włoch.

W 1969 roku Audrey wyszła zresztą za włoskiego psychiatrę Andreę Dottiego, z którym mieszkała w Rzymie kilkanaście pięknych lat.

Ciekawe, czy miała duży sentyment do Ust Prawdy na Piazza della Boca Verita, które pokazywał jej Gregory Peck? Choć „Rzymskie wakacje” to tylko film, może być dużą inspiracją na podróż poślubną. Czy last minute do Włoch nie jest więc idealnym pomysłem na miodową jesień?

Podróż poślubna do Meksyku

Słońce, piaskowe plaże, ciepły, turkusowy ocean. Swój miodowy miesiąc w Acapulco spędzili w 1953 roku 36-letni John i 24-letnia Jacqueline Kennedy. Ten meksykański kurort nad Oceanem Spokojnym do dziś jest centrum relaksu i rozrywki.

Dziesięć lat po ślubie Kennedych na meksykańskiej plaży nakręcono „Zabawę w Acapulco” z Elvisem Presleyem. Bajeczne widoki, fiesta mexicana, pięciogwiazdkowe hotele, skutery wodne, windsurfing, kitesurfing i wszelkie inne wodne sporty – Acapulco de Juárez i cały region Guerrero to idealne miejsce na dobrą zabawę. Najlepiej zarezerwować tam wczasy all inclusive!

Jachtem na Kretę

Na początku lat osiemdziesiątych odbył się jeden z najsłynniejszych ślubów XX wieku. 29 lipca 1981 roku 33-letni Karol, następca brytyjskiego tronu, ożenił się z 20-letnia Dianą Spencer. Książęca para młoda wypłynęła królewskim jachtem Britannia na Kretę. Do dziś nie wiadomo, która z wysp spodobała się młodym najbardziej – Ramvousa, Laguna Balos, a może Cap Tigani?

Aby poczuć się jak królewska młoda para, nie trzeba jechać do Grecji. Wyjątkowa okazja czeka w Edynburgu, gdzie na stałe zacumowana jest słynna Britannia. W Tea Room serwowana jest angielska herbata, a do niej ciasta i domowe bułeczki. Podobne kosztowali pewnie podczas swojej wyprawy Diana i Karol!

W łóżku z dziennikarzami

Yoko Ono i John Lennon pobrali się na Gibraltarze, ale miodowy miesiąc (a właściwie tydzień!) postanowili spędzić w łóżku. Wynajęli w tym celu pokój w Hotelu Hilton w Amsterdamie i… zaprosili dziennikarzy. John i Yoko umyślnie wzbudzili kontrowersje, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na wojnę w Wietnamie.

Czarno-białe fotografie Johna i Yoko, leżących w białych piżamach na białej pościeli, z kwiatami, gitarą i napisami „Hair Peace” i „Bed Peace”, poznał cały świat. Para śpiewała, rozmawiała z dziennikarzami, malowała. Happening „Bed-in for Peace” do dziś jest symbolem epoki dzieci-kwiatów i jednym z ciekawszych performance’ów w historii popkultury.

Za jeden uśmiech

Niezależnie od tego, gdzie się wybierzecie, możecie sprawić, że w podróż życia uda się… dziecko, które ma problemy. Wystarczy, że zamiast kwiatów zaproponujecie ślubnym gościom zbiórkę na rzecz AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – programu, który przeprowadza dzieci od porażek w szkole do sukcesów w życiu.


Bierzesz ślub? To doskonała okazja, aby zrobić coś dobrego dla dzieci, które tego potrzebują!

Skorzystaj z formularza na stronie:

Ślub Pełen Miłości