7 pomysłów na księgę gości weselnych

Gdy emocje związane ze ślubem opadną, młodzi małżonkowie zaczynają spokojnie wić swoje gniazdko. Ale zanim rozpakują komplet sztućców i pościel od rodziny, zwykle wracają jeszcze pamięcią do tego wyjątkowego dnia, przeglądając zdjęcia i życzenia zawarte w księdze gości. Co zrobić, by ta druga pomogła najlepiej przechować niepowtarzalne wspomnienia? Oto kilka pomysłów na oryginalną księgę gości!

Artykuł ukazał się pierwotnie w Magazynie WESELE (3/51/2018)

Zdjęcie księgi gości weselnych

Wersja wideo

Czasy i technologia się zmieniają, dlatego od kilku lat popularność zyskuje księga gości w wersji wideo. Jest ciekawą alternatywą dla zdjęć czy pisanych życzeń i może być rozwiązaniem nie tylko dla nowożeńców, którzy są gadżeciarzami. Poproście gości, by spontanicznie zaśpiewali Wam do kamery (może być w smartfonie) lub po prostu z uśmiechem powiedzieli kilka słów od siebie.

Zdjęcie telefonu nagrywającego film

Fotobudka

To jeden z najmodniejszych ostatnio pomysłów na zabawienie gości, ale nie należy do najtańszych rozwiązań. Jedno jest jednak pewne: fotobudka dostarczy parze młodej radości z pozujących w przebraniach uczestników zabawy. Alternatywą dla drogiej fotobudki jest samodzielne robienie zdjęć przez gości aparatem typu polaroid, który natychmiast wywołuje zdjęcie. Najczęściej fotografie trafiają do papierowego albumu dla nowożeńców albo są przywieszane klipsami do ramki.

Zdjęcie telefonu nagrywającego film

Odciski dłoni

Dobra zabawa, świetna pamiątka i niski koszt. Wystarczą farby, białe płótno i wyobraźnia gości weselnych. Państwo młodzi mogą wcześniej nakreślić wzór, w jaki mają układać się ręce, na przykład mogą imitować drzewo. Trzeba oczywiście przeznaczyć na malowanie specjalne miejsce z dala od jedzenia i biesiadników. Taka oryginalna księga gości będzie prawdziwą frajdą nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Zdjęcie dłoni pobrudzonych farbą

Kolorowe kartki

Kolorowe kartki wsypane do wazonu w kształcie kuli pięknie wyglądają jako ozdoba w salonie. Czytając je, na chwilę przeniesiecie się znów do momentu, kiedy razem z najbliższymi świętowaliście najcudowniejszy dzień w swoim życiu.

Zdjęcie kolorowych kartek

Podpisy na korkach z wina

Jeśli państwo młodzi są koneserami wina i posiadają pokaźną liczbę korków, mogą to wykorzystać jako pomysł na nietypową księgę gości. Ilość znaków, jakie można wypisać na korku, jest ograniczona, ale efekt jest podobny do tego, który dają kolorowe kartki – weselne korki w szklanym wazonie świetnie sprawdzą się jako dekoracja w salonie.

Zdjęcie korków w szklanym pojemniku

Ankieta

Oto jak w wesoły sposób można wykorzystać kreatywność gości weselnych: wystarczy stworzyć kilka ciekawych, „ślubnych” pytań i przedstawić je w atrakcyjnej formie. Goście chętnie doradzą nowożeńcom, gdzie powinni wyjechać w podróż poślubną, co jest najważniejsze w małżeństwie, a w końcu – kto powinien dbać o dom.

Zdjęcie pustej kartki i ołówka

Zbiórka na cel charytatywny

Idealne rozwiązanie, aby zaangażować gości i przy okazji pomóc potrzebującym. Na taki pomysł wpadł Ślub Pełen Miłości. Zamiast kwiatów goście składają datki do puszki, którą następnie para młoda przekazuje na działalność Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości.

Zdjęcie telefonu nagrywającego film

Nowożeńcy przy wyborze księgi gości mogą wykorzystać rekwizyt łączący się z ich własną pasją lub osobistą historią. Jeśli pan młody gra na gitarze, może przeznaczyć jedną z nich na życzenia od gości. A jeśli młoda para kolekcjonuje płyty winylowe, poświęcenie kilku na piękne wspomnienia nie powinno stanowić problemu. Bez względu na to, jaką księgę gości wybierzecie, pamiętajcie, że ma to być przede wszystkim dobra zabawa dla Was i dla gości.


Ślub Pełen Miłości to ogólnopolska akcja ślubna, w której państwo młodzi proszą gości, by zamiast kupować kwiaty, przekazali datki na cel charytatywny i wsparli działalność Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W tym roku Szlachetna Paczka zorganizowała mądrą pomoc dla 20 tysięcy rodzin, a wartość pomocy sięgnęła niemal 54 miliony złotych! Spełniliśmy również setki małych marzeń potrzebujących. Szczegóły dostępne na www.slubpelenmilosci.pl

Ślub Pełen Miłości