Podziękowania dla rodziców na weselu

Podziękowania dla rodziców na weselu. Kto nie chciałby wzruszyć swoich rodziców weselnymi podziękowaniami? Większość par długo obmyśla ich treść i formę. I słusznie – rodzicom należy się nagroda za nasze wychowanie. Ale jak ich zaskoczyć? Mam na to kilka sekretnych sposobów! Dzięki nim podziękowania dla rodziców będą wyjątkowe i niezapomniane.

podziękowania dla rodziców - pomysły - na zdjęciu bukiet kwiatów

Podziękowania: tradycyjne czy nowoczesne?

Kwiaty, kosze słodkości, ckliwe piosenki – każdy z nas spotkał się z tradycyjną wymianą prezentów i życzeń między parą młodą a rodzicami. Coraz chętniej jednak się od tego odchodzi. Popularne za to stają się filmiki nakręcone przez młodych czy własnoręcznie wykonane albumy ze zdjęciami. Ich kreatywność potrafi zaskoczyć gości, a dla rodziców to świetna pamiątka na długie lata. W sam raz na rodzinne wspominki podczas różnych okazji.

Sklepowy gadżet kontra laurka

Pamiętacie radość mamy z pierwszej, przygotowanej dla niej, przedszkolnej laurki? Ja pamiętam. Do dziś nie mam wątpliwości, że ręcznie robione prezenty wzruszają rodziców najbardziej. Może dlatego, że wymagają większego zaangażowania, niż kliknięcie ikonki „kup produkt”. Dlatego, trzymając się zasady, że chcemy dziękować najbliższym w wyjątkowy sposób, postawiłabym na prezent hand made. Własnoręcznie przygotowana niespodzianka ucieszy rodziców na pewno dużo bardziej, niż gadżety znalezione w sklepie ze ślubnymi pamiątkami.

Podziękowania dla rodziców – kiedy?

Nie ma sztywnej reguły, kiedy najlepiej złożyć rodzicom podziękowania. Można to zrobić już po pierwszym toaście czy pierwszym tańcu, ale można też po oczepinach. Ważne jest to, by ustalić moment podziękowań wcześniej – zarówno z rodzicami, jak i z orkiestrą lub DJ-em.

Dziękuj po swojemu

Nie jestem zwolenniczką „gotowców”. Jeśli macie trudność z ubraniem w słowa Waszych podziękowań dla rodziców, możecie poszukać ich w sieci, ale ja wolę dziękować własnymi słowami. Każda historia rodzinna jest inna, każde dziecko ma inne relacje z rodzicami i chce im podziękować za coś innego. Może za naukę jazdy na rowerze, może za wspólne odrabianie lekcji? Najważniejsze jest przecież to, żeby życzenia dla rodziców płynęły prosto z Waszych serc, bo takie życzenia są najmilsze!

Podziękowania dla rodziców – mała rada na koniec

Na koniec jeszcze jedna rada dotycząca podziękowań weselnych dla rodziców. Pamiętajcie koniecznie, że publiczne podziękowania to nie przymus! Niektórzy rodzice wręcz nie cierpią publicznych wystąpień. Warto więc podpytać ich wcześniej, czego oczekują. Może bardziej od podziękowań na forum, ucieszy ich wspólna kolacja czy rodzinny weekend w górach?

Powodzenia w wyborze najlepszych podziękowań ślubnych dla rodziców! 😉


Ślub Pełen Miłości to wyjątkowy projekt dla zakochanych par młodych. Pięknie zamienia marzenie o wielkiej miłości na gest, który zmienia życie potrzebujących.