Co wybrać zamiast kwiatów na wesele

Organizacja ślubu i wesela to ogromny wydatek. Budżet musi się dopiąć do ostatniego grosza, dlatego chcemy wiedzieć, że każda złotówka została dobrze zainwestowana. Nie inaczej jest ze Ślubem Pełnym Miłości. Dowiedz się, jak zostaną wykorzystane zebrane do skarbonki pieniądze.

co zamiast kwiatów na ślub

 

Ślub Pełen Miłości to propozycja dla nowożeńców, którzy chcą podzielić się swoją miłością z innymi. Dzięki zbiórce pieniędzy zorganizowanej w dniu Waszego święta, mądra pomoc trafi do najbardziej potrzebujących rodzin w SZLACHETNEJ PACZCE lub do dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Co to oznacza w praktyce?

Wsparcie dla rejonu lub kolegium

SZLACHETNA PACZKA oraz AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to jedne z najbardziej znanych programów pomocowych w Polsce. Działają całorocznie w tzw. rejonach lub kolegiach. Rejon Paczki obejmuje najczęściej kilka gmin, w większych miastach są to poszczególne dzielnice. Z kolei kolegia AKADEMII PRZYSZŁOŚCI zakładane są w poszczególnych szkołach podstawowych. W 2018 roku na terenie całej Polski to w sumie 670 rejonów SZLACHETNEJ PACZKI i 240 kolegiów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Zebrane przez Was pieniądze pozwolą utrzymać jeden z nich.

Bez promocji ani rusz

Największymi kosztami w utrzymaniu jednego rejonu SZLACHETNEJ PACZKI są działania promocyjne – generują one 33% wszystkich wydatków. Promocja jest najważniejsza, bez niej nie udałoby się znaleźć Lidera, który zarządza rejonem przez cały rok, ani wolontariuszy, którzy docierają do najbardziej potrzebujących rodzin. Dzięki promocji z roku na rok rośnie liczba darczyńców – w 2017 roku w robienie paczki dla jednej rodziny zaangażowanych było średnio 36 osób! W całej Polsce obdarowano łącznie 20 073 rodzin, co daje niezwykłą liczbę ludzi zaangażowanych w mądre pomaganie.

Profesjonalnie działający system

W AKADEMII PRZYSZŁOŚCI promocja zajmuje drugie miejsce wśród kosztów utrzymania kolegium – 14 % wszystkich wydatków. Na czele listy znajduje się merytoryka i zarządzanie – 26% kosztów. Pod tymi górnolotnie brzmiącymi hasłami kryje się skomplikowany system, jakim jest zarówno Akademia, jak i Paczka. W 2017 roku w całej Polsce pracowało 14 tysięcy wolontariuszy – tę armię ludzi trzeba było przeszkolić, a potem monitorować jej działania. Bez przekazania wolontariuszom wiedzy, jak mają przeprowadzać wywiady w rodzinach i bez sprawnego zarządzania ich działaniami, nie udałoby się otworzyć w listopadzie Bazy Rodzin, dzięki której robienie paczek staje się możliwe. Tak samo jest w przypadku tutorów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – przygotowanie całego systemu ich szkolenia i zarządzania, wymaga także nakładów finansowych.

 Zobacz, jak działa SZLACHETNA PACZKA >>

Zobacz, jak działa AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI >>

Szkolenia i budowanie relacji

Trzecim obszarem pod względem kosztów w każdym rejonie Paczki są szkolenia – pokrywają one 10% wszystkich wydatków. Ich organizacja to potężne wyzwanie logistyczne – wyobraźcie sobie, że trzeba zorganizować takie spotkania dla 14 tysięcy ludzi! To wyzwanie wymaga nakładów finansowych na materiały szkoleniowe, koszty dojazdu, noclegów i wyżywienia, a także przygotowania merytorycznego trenerów, którzy te szkolenia prowadzą. Podobnie jest w przypadku AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – budowanie relacji w drużynie pochłania 13% budżetu każdego kolegium. Składają się na nie m.in. wyprawki dla podopiecznych Akademii, certyfikaty i dyplomy, które otrzymują, a także organizacja licznych spotkań i wyjść w trakcie trwania roku szkolnego.

Najważniejsze: mądra pomoc

SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to gigantyczne przedsięwzięcia, które łączy jedna idea: mądre pomaganie. Paczka nie polega na dawaniu potrzebującym prezentów, ale na dawaniu im nadziei i wiary, że są w stanie sami poradzić sobie w życiu. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to nie jest zwykły program korepetycji. W Akademii uczymy, że wszystkie trudności można przezwyciężyć, jeśli tylko uwierzy się w siebie i swoje możliwości. SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI łączą co roku setki tysięcy Polaków. Aby działanie tak skomplikowanych systemów było możliwe, potrzebne jest Wasze wsparcie.

Powiedz „tak” najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce! Na Wasze wsparcie czekają tysiące rodzin w SZLACHETNEJ PACZCE i dzieci w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Wypełnij krótki formularz i dołącz do Ślubu Pełnego Miłości!

Ślub Pełen Miłości